• baner_blekiewicz
  • baner-2-formaty
  • wojsznis-baner
  • banertop_barlinek2012
  • baner_twardowska
  • baner_truskawki
Collage szczeciński 1, 2011, olej, płótno, 65x50 cm

MIRA
SKOCZEK-WOJNICKA


„Dawne epoki mają na nas wpływ, oddziałują swoją atmosferą i ekspresją zawartą w dziełach wielkich mistrzów. Mira Skoczek-Wojnicka prowadzi w swoich grafikach i obrazach dialog z przeszłością, ale jej wyobraźnia i metoda komponowania prac graficznych i malarskich przynależy do zjawisk współczesnych. Sięgając po wiele sposobów i rozwiązań formalnych, mieszając techniki, artystka osiąga ikonograficzną spójność poprzez zestawienia i łączenia różnych elementów zarówno w skali, jak i w czasie”.

Stanisław Tabisz

Mira Skoczek-Wojnicka urodziła się w 1959 roku w Krakowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki i studia podyplomowe z zakresu konserwacji architektury na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest dwukrotną laureatką Grand Prix konkursu „Najlepsza Grafika Miesiąca” organizowanego w Krakowie. Została również dwukrotnie nagrodzona w Krakowie „Złotą Ramą” w konkursie „Mały obraz”. Otrzymała także trzy nagrody, w Premio Firenze we Florencji : II – 2002 r., III - 2004 r., I – 2007 r . Wyróżniona w konkursie „Muzyka w malarstwie”- Tychy w 2005 r.  Jest finalistką 12th International Biennale Print & Drawing (Tajwan, 2006 r.). W 2011 r. zdobyła Grand Prix w IV Ogólnopolskim Konkursie Graficznym w Oleśnicy.

Jest członkiem ZPAP i SMTG. Jej prace brały udział w około 90 wystawach zbiorowych oraz w kilkunastu indywidualnych. Można je oglądać w takich krajach jak Polska, Włochy, Holandia, Francja, Hiszpania i Niemcy. Uprawia grafikę, rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. 
Artyści

Artyści