• baner_blekiewicz
  • baner-2-formaty
  • wojsznis-baner
  • banertop_barlinek2012
  • baner_twardowska
  • baner_truskawki
Godz. 5:52 nad Wyspą Grodzką, 2011, olej, płótno, 30x24 cm

IWO
BIRKENMAJER


Urodzony w 1955 w Krakowie. Malarz, rzeźbiarz, pastelista, rysownik, poeta.  Uprawia malarstwo olejne, rysunek, pastel, grafikę, rzeźbi w drewnie, glinie i gipsie. Podąża  osobną i własną drogą twórczą. Stosuje różne media i materiały, często je łącząc. Bazując przede wszystkim na olejnych technikach laserunkowych, stosuje złoto, metal oraz faktury (impasto, piasek, pasty). Tworzy od ponad 30-tu lat.

Zajmował się wspinaczką wysokogórską, żeglarstwem i lekkoatletyką. Uczestniczył w trzech wyprawach na Spitsbergen, których plonem były wystawy pejzaży polarnych. Członek ZPAP od 1995 roku. Należy również do SPP, AIAP i Klubu Polarnego.

W 2005 roku otrzymał  nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za twórczość oraz stypendium ministerialne oraz Urzędu m. Krakowa na zorganizowanie wystawy indywidualnej w Nowym Jorku, w galerii „Agora”. Wyróżniony w XIX, XX i XXIV Premio Firenze (Florencja 2001, 2002, 2006). Stale współpracuje z galerią  „Open Gallery” w Szczecinie. Swoją  twórczość prezentował w Polsce, a także między innymi: we Francji (Collioure, Tours), Włoszech (Rzym, Florencja), USA (Nowy Jork), Danii, Holandii, Niemczech (Norymberga), Austrii (Wiedeń), Hiszpanii (Segowia),  Belgii (Bruksela), na Chorwacji (Zagrzeb). Brał udział w ponad 200-stu wystawach, z czego w ponad stu indywidualnych. 
Artyści

Artyści